Vartotojas:
Slaptažodis:

Naujienų prenumerata

Autorių grupė
Rimvydas Mikalauskas
Saulius Mikalauskas
(8-686) 201 96UAB
„Statybų ekonominiai skaičiavimai“
Buveinės adresas:
Butrimonių g. 5-209, LT-50203 Kaunas
Įmonės kodas: 300612783
PVM kodas: LT100003364217
atsiskaitomoji sąskaita:
LT307044060005741279
AB SEB bankas

RU - LT - EN

 


UAB „Statybų ekonominiai skaičiavimai, UAB „IN RE“ bei partnerių sukurta SAS – Automatinio sąmatų sudarymo – sistema, leidžianti gauti įprastą sąmatą automatiškai, vieno mygtuko paspaudimu, tiesiai iš modelio. Tai įgalina turėti ekonominį įvertinimą kiekviename etape, ko neįmanoma turėti dirbant „tradiciniu“ būdu. Su SAS galimybė bet kurioje projekto stadijoje, betarpiškai ir pakankamai tiksliai gauti sąmatinius įverčius (darbų kainą, resursų poreikį) atveria kelią variantų palyginimui, o šis - pagrįstų optimalių sprendimų radimui. Vis labiau populiarėjant BIM technologijoms, didėja ir supratimas, kad projekto ekonominė dalis neatsiejama nuo viso projektavimo proceso.

 

 

Tais atvejais, kai modelio nėra (projektavimas vykdomas įprastu būdu), sąmatininkams gali ženkliai padėti SAS posistemė SAS‘SF – Sąmatiniai fragmentai, kuri įgalina vartotoją dirbti ne su atskirais darbų įkainiais (kuriuos dar reikia teisingai parinkti ir modifikuoti), o su ištisais sąmatų fragmentais, kurių sudėtį apsprendžia keli aiškūs parametrai. Su SAS‘SF sąmatininkas gali dirbti nepalyginamai greičiau, daugiau laiko skirti esminiams sprendimams. Sumažėja klaidų tikimybė, nes sąmatiniame fragmente jau įvertinta viskas, ko reikalauja darbų technologija.

Dirbant šiuo būdu net nepakankamos, įprastomis sąlygomis, kvalifikacijos žmogus gali pasidaryti genėtinai kokybišką sąmatą. Tereikia nurodyti pagrindinių konstruktyvo parametrų reikšmes. Sąmatai „nuo pamatų iki rakto“ sudaryti naudojant SAS‘SF reikia 7-10 kartų mažiau laiko, nei dirbant įprastu būdu.

Dirbant su SAS'SF ženkliai optimizuojamas sąmatų sudarymo procesas, sutaupant du esminius resursus - LAIKĄ ir PINIGUS, kuriuos galima efektyviai panaudoti kokybei pagerinti.

 

SAS‘SF (SAS Sąmatinių Fragmentų) bazė matoma šalia įprastų normatyvinių bazių ir darbas su ja visiškai toks pat:

 

Dukart bakstelint ties norima grupe, ji išsiskleidžia tokia pat tvarka, kaip ir kitos bazės, t.y. „pilnu turiniu“ – su visais skyriais bei poskyriais, ir „iki grupių“.

 

 

Pasirinkus tipinį konstrukcinį elementą (arba, „konstruktyvą“), šone parodomi jo parametrai. Parametrų sritį patogesniam darbui galima praplėsti arba susiaurinti.

Atskirame lange parodomas pats sąmatinis fragmentas – darbų rinkinys, kurio sudėtis ir skaitiniai parametrai priklauso nuo parametrų:

  

 

Parametrų reikšmių įvedimas ar pasirinkimas (iš galimų reikšmių sąrašo) atliekamas įprastai, kaip ir dirbant su parametriniais darbų normatyvais. Pakeitus bet kurį parametrą, sąmatinis fragmentas iškart (automatiškai) performuojamas:

 

 

 

Paspaudus mygtuką „Į sąmatą“ bus įterptas visas fragmentas, kartais susidedantis iš 10 ir daugiau sąmatinių pozicijų. Tokiu būdu, SAS‘SF vartotojui nebereikia rūpintis atskirų normatyvų parinkimu (kurie, kartais, būna net skirtingose bazėse), nebereiks nuogąstauti ar nepamiršti kokie procesai, tereikia nustatyti kelis aiškius parametrus.